ENGLISH         CALL : 021-88852508

 
 
صفحه اصلی خدمات محصولات درباره ما تماس با ما                
تنها پرداز غرب
 

 

خرید و فروش بیت کوین ممنوع شد؛ عرضه نسخه آزمایشی ارز ملی دیجیتال

خرید و فروش بیت کوین ممنوع شد؛ عرضه نسخه آزمایشی ارز ملی دیجیتال

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که مدل آزمایشی ارز ملی دیجیتال آماده شده‌ است و برابر ارز دیجیتال برگشت به عقب معنی ندارد و باید آن را پیگیری کرد تا به نتیجه رسید

محمدجواد آذری جهرمی در مورد مصوبه اخیر بانک مرکزی مبنی بر ممنوعیت استفاده از ارزهای دیجیتال گفت:

مصوبه بانک مرکزی به‌عنوان سیاستگذار اصلی پول و مالی کشور در مورد ارزهای رمزنگاری شده مثل بیت کوین که به بانک‌ها و صرافی‌ها اعلام کرده استفاده از آن‌ها ممنوع است، بدین منظور نیست که به‌کارگیری ارز دیجیتال در توسعه داخلی ممنوعیت یا محدودیت دارد.

 

وی با اشاره به پروژه مشترکی که در این زمینه با حضور پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، پژوهشگاه پولی و مالی بانک مرکزی و پست بانک ایران در جریان است، گفت در جلسه مشترک هفته گذشته که برای بررسی میزان پیشرفت این پروژه برگزار شد، اعلام کردند که مدل آزمایشی آماده شده است.

آذری جهرمی افزود:

 نتیجه تحقیق باید به سؤالاتی در بخش‌های مختلف تبدیل بشود تا در حالت‌های مختلف به مدلی برسیم که بعد از آن پیاده‌سازی شود. در برابر ارز دیجیتال برگشت به عقب معنی ندارد؛ چراکه پیکره آینده دنیا بر اساس تکنولوژی بلاک‌چین است و به همین دلیل باید آن را پیگیری کنیم تا به نتیجه برسیم.

به گفته‌ی وی، نگرانی بانک مرکزی ناشی از خروج ارز و آسیب دیدن مردم و موضوعات این‌چنینی است که بر همین اساس تصمیم گرفتند خرید و فروش بیت کوین را ممنوع کنند، چراکه بیت کوین همه‌ی ارز دیجیتال نیست و آینده چهارچوب و پیکره اینترنت دنیا مبتنی بر بلاک‌چین خواهد بود.

 

جهرمی در پایان گفت:

در کشور ما سواد آکادمیک دانشجویان خوب است؛ اما سواد عملی فارغ‌التحصیلان و کسانی که وارد بازار کار می‌شوند، خوب نیست؛ لذا طرحی در این مورد در ذیل برنامه‌های خود داریم که رئیس دانشکده پست و مخابرات مجری آن است. برای توسعه آموزش عملیاتی و استفاده از فناوری‌ها تفاهم‌نامه‌هایی با ادارات کل کار استان‌ها، استانداری‌ها و ادارات کل ICT استان‌های سراسر کشور امضا شده و بودجه خوبی نیز به آن اختصاص دادیم.

کد: 50015151

زمان انتشار: یکشنبه 9 اردیبهشت 1397 04:59 ق.ظ

منبع: zoomit.ir

تعداد نمایش: 194

اطلاعات تماس

آدرس شرکت :

تهران خیابان کریمخان زند- خیابان نجات الهی جنوبی(ویلا) نبش خیابان سمیه پلاک 97 طبقه اول واحد چهارم

کدپستی: 1599813116

 
  021 88852508 - 021 88918354
info [at] tanhapardaz [dot] com 

info [at] tpol.ir [dot] com 

کپی‌رایت ©۱۳۹۸ مهندسی تنهاپرداز غرب